1. خانه
  2. /
  3. خانواده و جامعه
  4. /
  5. رازهای موفقیت
  6. /
  7. ۷ کتاب الهام بخش مدیر عامل توییتر

۷ کتاب الهام بخش مدیر عامل توییتر

با مجله اینترنتی برگک در یک مطلب تازه از رازهای موفقیت همراه باشید :

برترین ها – ترجمه از حمید پاشایی: جک دورسی، مدیرعامل و مؤسس دو شرکت توییتر و اسکوئر مسئولیت دشواری را در اداره این دو شرکت سهامی عام به عهده دارد. حالا که دورسی به عنوان یک رهبر به بلوغ رسیده، تمرکز بیشتری روی به چالش کشیدن خود پیدا کرده، و کتاب های مورد علاقه وی چشم اندازی به فرایند فکری او ارائه می دهد.

در اینجا، کتاب هایی را معرفی می کنیم که به گفته جک دورسی، بیش از همه الهام بخش او بوده است.

 
, ۷ کتاب الهام بخش مدیر عامل توییتر

دائو ده جینگ (Tao Te Ching) نوشته لائوتسه

در پرسش و پاسخ با وبسایت Product Hunt، جک دورسی گفت که ارزشمندترین دارایی او نسخه ای از کتاب «دائو ده جینگ» است که دوستی به او هدیه داد.

این متن باستانی چینی به لائوتسه فیلسوف چینی نسبت داده می شود. این متن تبدیل به شالوده مکتب تائوئیسم در قرن ششم پیش از میلاد شد و اولین بار در قرن نوزدهم به انگلیسی ترجمه شد.

این کتاب شامل 81 شعر در مورد تائو است، که نیروی پشت سر هر چیزی در جهان به شمار می رود.

از جمله مضامین توضیح داده شده در آن، تسلط بر خود از طریق فروتنی است.

 

 
, ۷ کتاب الهام بخش مدیر عامل توییتر

 

امتیاز خودش به دست می آید (The Score Takes Care of Itself) نوشته بیل والش با کمک استیو جیمیسون و کرگ والش

دورسی مرتباً مطالعه کتاب «امتیاز خودش به دست می آید» را به کارآفرینان سیلیکون ولی توصیه می کند.

این کتاب راهنمایی در مورد رهبری است که به وسیله بیل والش فقید، یکی از بزرگترین مربیان تاریخ لیگ ملی فوتبال آمریکایی نوشته شده است. این کتاب بعد از فوت او در سال 2010 منتشر شد.

زمانی که والش در سال 1978 سرمربی سن فرانسیسکو فورتی ناینرز شد، آن ها مایه خنده لیگ بودند؛ در طول 10 سال بعدی، فورتی ناینرز با فتح چهار عنوان «سوپر بول» تاریخ ساز شد.

چیزی که حرفه والش را قابل توجه تر می کند این است که او استعدادی در یافتن و رشد دادن رهبران داشت، و تیم مربیگری او شامل هشت سرمربی آینده بود.

والش در کتاب خود اهمیت ایجاد فرهنگی برای عملکرد سطح بالا از طریق تشویق فردی و تحسین برای کار فوق العاده را شرح می دهد.

 

 
, ۷ کتاب الهام بخش مدیر عامل توییتر

 

بین جهان و من (Between the World and Me) نوشته تا-نهیسی کوتس

وقتی که «بین جهان و من» عنوان پرفرش ترین را کسب کرد و برنده جایزه کتاب ملی آمریکا شد، این نوشته تا-نهیسی کوتس در مورد آزادی مدنی آمریکا تبدیل به کتابی مهم و تأثیرگذار در سال 2015 شد.

در این کتاب که بخشی به عنوان خاطرات و بخشی به عنوان گزارشی خبرنگاری نوشته شده، کوتس توضیح می دهد که یک انسان آفریقایی – آمریکایی بودن در حال حاضر چه معنایی دارد، و تمام آن تحت نامه ای خطاب به پسر جوانش به رشته تحریر درآمده است.

این کتاب هم به خاطر تفسیرش از زندگی آمریکایی و هم اندیشه اش در مورد اینکه برای رشد کردن از پسر بچه به یک مرد به چه چیزی نیاز است، بسیار قابل توجه است.

 

 
, ۷ کتاب الهام بخش مدیر عامل توییتر

 

چهار میثاق (The Four Agreements) نوشته دون میگل روئیز

دون میگل روئیز نویسنده مکزیکی کتاب «چهار میثاق» را راهنمایی به آرامش درونی بر اساس آموزه های معنوی سرخپوستان مکزیکی می نامد.

بیش از پنج میلیون نسخه از این کتاب از زمان انتشار در سال 1997 در آمریکا به فروش رفته است.

این کتاب نام خود را از چهار دستورالعمل زیر برگرفته است:

1. به کلام خود پایبند باش

2. هیچ چیز را شخصی و خطاب به خودت فرض نکن

3. هیچ پیش فرضی نداشته باش

4. همیشه نهایت تلاش خود را انجام بده

 

, ۷ کتاب الهام بخش مدیر عامل توییتر

 

 

پیرمرد و دریا (The Old Man and the Sea) نوشته ارنست همینگوی

رمان کوتاه ارنست همینگوی در سال 1953 داستانی ساده و مختصر از پیرمردی است که تمام روز را صرف شکار نیزه ماهی بزرگی کرده تا اینکه زمانی که به ساحل می رسد، کوسه ها آن را از چنگش در می آورند.

این کتاب اندیشه ای در این مورد است که چه چیزی ما را به حرکت وا می دارد و چرا، و اینکه چطور با ماهیت زودگذر دستاوردها و شادمانی کنار بیاییم.

 

 
, ۷ کتاب الهام بخش مدیر عامل توییتر

 

بیانیه چک لیست (The Checklist Manifesto) نوشته آتول گاوانده

تمام کارکنان شرکت اسکوئر در اولین روز کاری خود نسخه ای از کتاب «بیانیه چک لیست» را دریافت می کنند، و دورسی یک بار پستی در توییتر منتشر کرد که چندین جلد از این کتاب را خریده تا آن را به دیگران بدهد.

در این کتاب سال 2009، آتول گاوانده پزشک جراح و نویسنده معتقد است که اشتباهاتی از جهل و اشتباهاتی از بی عرضگی وجود دارد، و دسته دوم در جهان مدرن رایج تر است. او باور دارد که راهنماها و چک لیست هایی که به درستی نوشته شده باشند برای اتمام وظایف با نهایت توانایی، الزامی است.

گاوانده وقتی به این نتیجه رسید که او و تیمش چک لیست امنی از جراحی ایجاد کردند که تبدیل به موفقیتی بزرگ در سراسر جهان شد.

 

 
, ۷ کتاب الهام بخش مدیر عامل توییتر

 

سوتراهای یوگای پاتانجلی (Yoga Sutras of Patanjali) نوشته ادوارد اف. برایانت

دورسی بسیار به یوگا علاقمند است، و می توان کتاب «سوتراهای یوگای پاتانجلی» را در کتابخانه شرکت اسکوئر یافت.

یوگا در دنیای غرب به شدت دنیوی است، ولی این کتاب هندو از سال 400 راهنمایی است که نه تنها به شما آموزش می دهد چگونه یوگا را انجام دهید، بلکه چگونه از آن حرکات و الگوهای تنفسی برای ارتباط با خداوند استفاده کنید.

 

, ۷ کتاب الهام بخش مدیر عامل توییتر

 

امیدواریم از این مطلب بهره کافی برده باشید ، مجله چه نیوز بهترینها را برای شما آرزو دارد ، با ما در تازه ترین رازهای موفقیت همراه باشید.

لینک منبع

امتیاز شما به این مطلب
آراد برندینگ