گیاهان خانگی آرامبخش

با مجله اینترنتی برگک در یک مطلب تازه از دانستنیهای گیاهان و حیوانات همراه باشید :

با نگهداری این گیاهان در خانه آرامش بیشتری داشته باشیم

اگر می خواهید در خانه حس و حال بهتری داشته باشید یکی از گیاهانی که در این مطلب معرفی کرده ام را بخرید و در گوشه ای از خانه نگهداری کنید. این گیاهان خانگی از نظر علمی ثابت شده است که تقویت کننده روحیه هستند و علاوه بر این مزیت دکور منزلتان را زیباتر می کند.

 

اسطوخودوس

هزاران سال است که علم پزشکی از این گیاه برای آرامش اعصاب، درمان سردرد، درد زایمان، بیخوابی، و جلوگیری از افسردگی به کار می برد. عطر آرامبخش این گیاه در معالجات آروماتراپی (رایحه درمانی) نیز به کار برده می شود. علاوه بر تمام این ها دانشمندان ثابت کرده اند که عطر اسطوخودس روی کاهش ضربان قلب دانش آموزانی که در شرایط پر استرس هستند نیز موثر است.

 

گل و گیاه خانگی, گل و گیاه تصفیه کننده

عطر آرامبخش اسطوخودوس در معالجات آروماتراپی (رایحه درمانی) نیز به کار برده می شود

 

آلوئه

آلوئه توسط مصری به گیاه ابدیت نام گذاری شده است و در گذشته در کنار درب ورودی خانه قرار می دادند تا از ورود ارواح شیطانی و خبیث جلوگیری کنند. کلی تر بگویم این گیاه انرژی مثبت به خانه ها می آورد و از نظر علمی نیز هوای خانه را پاکیزه می کند و شب ها اکسیژن منتشر می کند و باعث می شود خواب راحت تری داشته باشیم و صبح ها کمتر حس بدخلقی داشته باشیم.

 

نگهداری گیاهان خانگی,آشنایی با گل و گیاه خانگی

گل آلوئه انرژی مثبت به خانه ها می آورد و از نظر علمی نیز هوای خانه را پاکیزه می کند

 

پیچک انگلیسی

این گیاه زیبا و رمانتیک هوای خانه را تصفیه می کند. پیچیک عوامل سرطان زا مثل دود سیگار را به خودش جذب می کند و داخل خانه فضای سالم و پاک تری را برای تنفس ایجاد می کند. نگهداری این گیاه بسیار آسان است و نیاز به آبیاری و نور زیاد ندارد.

 

درباره گیاهان آپارتمانی,آشنایی با گیاهان آپارتمانی

پیچیک عوامل سرطان زا مثل دود سیگار را به خودش جذب می کند

 

ریحان

این گیاه خوشبو و خوشمزه با برگ های ابریشمی اش حاوی مقدار زیادی ماده اورگانیک به نام لینالول است که معمولا در رایحه درمانی به کار برده می شود. گروهی از دانشمندان ژاپنی ثابت کرده اند که لینالول فعالیت ژن هایی که در موقعیت های پر استرس فعال می شوند را کاهش می دهد. بنابراین هر جا چشمتان به برگ های ریحان خورد بایستید و آن را ببوئید.

 

شناخت گیاهان آپارتمانی,تصفیه خانه با گیاهان آپارتمانی

هر جا چشمتان به برگ های ریحان خورد بایستید و آن را ببوئید

 

لیلی صلح

این گیاه با گل های سفید و زیبایی که دارد قارچ های سمی پراکنده در فضا را از بین می برد و گازهای سمی مثل مونواکسید کربن و فرمالدئید را خنثی می کند. در واقع این گیاهان تصفیه کننده ارگانیک هوا هستند که آرامش بیشتری را در خانه ها فراهم می کنند.

 

گل و گیاه تصفیه کننده, گیاهان خانگی تصفیه کننده

گیاه لیلی صلح با گل های سفید و زیبایی که دارد قارچ های سمی پراکنده در فضا را از بین می برد

 

منبع : bedunim.ir

لینک منبع

امتیاز شما به این مطلب
keyboard_arrow_up