اعتیادی به نام جراحی زیبایی

با مجله اینترنتی برگک در یک مطلب تازه از آموزش آرایش و زیبایی همراه باشید :

رونامه اعتماد: گاهی اوقات وقتی جلوی آینه می‌ایستیم از تصویر منعکس‌شده در آینه راضی نیستیم. اغلب این خرده‌نواقص ‌فکر ما را به خود مشغول می‌کند و در آرزوی تغییر آنها هستیم. امیدواریم نخستین راه چاره‌تان را در جراحی پلاستیک جست‌وجو نکنید.

 

جراحی پلاستیک عملی است که در آن اعضای بدن اصلاح و بازسازی می‌شوند تا ظاهر جسمی فرد تغییر کند. زیر تیغ جراحی رفتن شوخی‌بردار نیست و ممکن است عوارضی بلندمدت برای صورت و بدن شما داشته باشد و ممکن است به جای کمک به داشتن چهره‌ای زیبا، باعث آزارتان بشود. در بسیاری از موارد، نتیجه جراحی پلاستیک شما را برای رسیدن به خواسته‌تان راضی نمی‌کند و ممکن است در نهایت متفاوت از آنچه انتظار داشتید به نظر بیایید. البته متفاوت به معنای زشت. از طرفی این جراحی‌ها هزینه‌بر و به‌شدت اعتیادآور هستند.

 

 

اعتیادی به نام جراحی زیبایی

رسیدن به کمال زیبایی با خطراتی همراه است و مسبب عوارض جدی نامطلوبی می‌شود. مشکلات بسیاری برای فردی که چندین عمل جراحی انجام داده، به وجود می‌آید. معمول‌ترین خطرات آن آسیب به بافت عصبی، عفونت، خونریزی، آسیب به اعضای بدن و تورم هستند. آسیب به بافت‌های عصبی منجر به فلج کامل اندام و از دست دادن مقادیر بسیار زیاد خون شده و مرگ فرد را رقم می‌زند. با این وجود چه کسی حاضر است خطر بروز این عوارض را به جان بخرد؟

شاید خود عمل جراحی بخش خطرناک ماجرا نباشد اما بیهوشی هم پیامدهای خودش را دارد. از مشکلاتی که بیهوشی ایجاد می‌کند می‌توان به عفونت ریه، سکته، حمله قلبی و حتی مرگ اشاره کرد. شاید این پیامدها برای‌تان ملموس نباشند اما کم‌کم گریبان شما را می‌گیرند و حضورشان را متوجه می‌شوید. عمل جراحی باعث دردهای فیزیکی مانند کمردرد و جراحت می‌شود. از وقتی تصمیم می‌گیرید زیر تیغ جراحی بروید خودتان به پیشواز خطر رفته‌اید.

جراحی جای زخم‌های عمیقی را ایجاد می‌کند که تا آخر عمر سر جای خود خواهند ماند. طی عمل جراحی و پس از آن از دردهای فیزیکی رنج می‌برید. زنی در پورتوریکو بعد از چندین جراحی برای بالا کشیدن پوست صورتش، بافت‌های عصبی‌ یک طرف صورتش آسیب دیده بود. بدن و صورت انسان توانایی کشیده شدن یا باز شدن مکرر را ندارند.

وقتی فردی تصمیم می‌گیرد زیر تیغ جراحی برود، رضایت خود را از نتیجه کار تضمین‌ شده می‌داند اما حقیقت چیز دیگری است. گاهی نتیجه جراحی آن‌طور نمی‌شود که پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شده بود. افراد ظاهر خود را تغییر می‌دهند تا کامل به نظر برسند اما حین تلاش برای رسیدن به این کمال، ممکن است از مسیر منحرف شوند. از هر پنج نفر، یک نفر از نتیجه جراحی‌اش مایوس است.

بسیاری از جوانان هنوز رشد اعضای بدن‌شان تکمیل نشده اما از ظاهرشان راضی نیستند. بسیاری از نوجوان‌ها خطر زیر تیغ جراحی رفتن را به جان می‌خرند و اعضای بدن‌شان را در سنین پایین تغییر می‌دهند. معمولا عزت نفس یک نوجوان با ظاهر فیزیکی او عمیقا مرتبط است.

افراد جوان ستایش زیبایی را از زنانی یاد گرفته‌اند که نخستین مصرف‌کنندگان جراحی پلاستیک هستند. آنها مجبور به باور این عقیده شده‌اند زیرا اعتقاد به اینکه کمال هدف آنهاست و باید ظاهری زیبا داشته باشند، در فکر آنها نهادینه شده است. مقاله‌ای در نیویورک تایمز گزارش کرده بود که آمار عمل‌های جراحی پلاستیک در سنین ١٨ سالگی یا کمتر، از سال ١٩٩٧ سه برابر شده است. اعضای بدن نوجوان‌ها در این دوره در حال رشد است بنابراین زمان خوبی برای تغییر آنها نیست.

جراحی پلاستیک هزینه‌بر است. محبوب‌ترین جراحی‌ها بوتاکس، لیپوساکشن، جراحی زیبایی چشم، عمل بینی، کشیدن پوست صورت و کاشت سینه است. در سال ٢٠١۴ شانزده میلیون جراحی پلاستیک در امریکا انجام شد و در سال ٢٠١٣ امریکایی‌ها ٧ میلیارد دلار برای جراحی پلاستیک هزینه کردند. قیمت جراحی پلاستیک با توجه به مدت و دشواری عمل جراحی برآورد می‌شود.
جراحی پلاستیک امری اعتیادآور است. کسانی که از عمل جراحی خود راضی نیستند بارها و بارها زیر تیغ پزشکان می‌روند تا بالاخره به کمال زیبایی مد نظرشان برسند. اما در نهایت ممکن است شبیه به انسان‌ها نباشید و به بدن و پوست‌تان آسیب‌های جدی وارد کنید.

جوسلین ویلدن‌استاین، زنی امریکایی است که جراحی‌های پلاستیک او را به شهرت رسانده است. او آنقدر صورتش را جراحی کرده که دیگر شبیه به انسان‌ها نیست و حدود ۴ میلیون دلار خرج این دستاوردش کرده است.

جراحی زیبایی مسیری خطرناک برای رسیدن به زیبایی است و ممکن است مرگ فرد را رقم بزند. این عمل تغییرات فاحشی در ظاهر شما ایجاد می‌کند و این ظاهر باطن شما را منعکس نمی‌کند. در رسیدن به تکامل، زیبایی نباید اولویت اول ما باشد. باید عیب‌ها و نقص‌های‌مان را دوست داشته باشیم.

تغییر ظاهر شما را کامل و زیبا نمی‌کند. بسیاری از افراد ظاهرشان را تغییر می‌دهند بدون اینکه بدانند آنها به نوبه خودشان زیبا هستند و باید ظاهر و خصوصیاتی را که با آن به دنیا آمده‌اند بپذیرند. البته اگر با مشکل خاصی روبه‌رو شده‌اید و باید برای اصلاح آن سراغ جراحی زیبایی بروید به هر طریقی که می‌شود این کار را انجام دهید. افرادی هستند که به خاطر بینی‌شان مشکل تنفسی دارند؛ در این مورد عمل بینی توصیه می‌شود.

امیدواریم از این مطلب بهره کافی را برده باشید ، بزودی با شما همراه خواهیم بود در یک مطلب تازه تر از دنیای آرایش و زیبایی

مجله اینترنتی برگک آرزوی بهترینها را برای شما دارد.

لینک منبع

امتیاز شما به این مطلب
keyboard_arrow_up