عجیب ترین رودخانه های جهان همراه با تصاویر

با مجله اینترنتی برگک در یک مطلب تازه از گردشگری همراه باشید :

رودخانه ها همیشه گردشگرپذیر بوده اند. امکان ندارد از یک گوشه زمین آبی رد شود و آبادانی ای باشد، اما چند نفر کنار این آب بساط تفریح شان را راه نیندازند! اما شاید جالب تر از همه این ها، رودخانه هایی باشد که در دنیا رکورد دارند و جزو ترین ها به حساب می آیند. اسامی این رودخانه ها را در زیر می خوانید.

رودخانه هامبر

 

عجیب ترین رودخانه جهان,هامبر

عجیب ترین رودخانه های جهان- عکس رودخانه هامبر

رودخانه های عجیب,هامبر

عجیب ترین رودخانه های جهان– تصاویر رودخانه هامبر

 
رودخانه ای با نام هامبر در کانادا واقع می باشد که باعث تعجب همگان شده است. در این رودخانه عجیب گویا سنگها به همدیگر وصل هستند و یا توسط یک ریسمان به یکدیگر متصل شده اند ،در صورتی که بین این سنگها هیچ اتصالی وجود ندارد.

 

رنگین ترین رودخانه جهان

 

رنگین ترین رودخانه جهان

رنگین ترین رودخانه جهان

 

رود کانو کریستال واقع در کلمبیا. این رودخانه به نام های دیگری از جمله رودخانه رنگ های پنجگانه، قوس القزح و زیباترین رودخانه در جهان نیز خوانده شدند.

طولانی ترین رودخانه در جزیره

 

رودخانه های عجیب,عجیب ترین رودخانه های دنیا,رودخانه

طولانی ترین رودخانه جهان در جزیره اندونزی

 

رودخانه  کابوس واقع در اندونزی که طول آن به یک هزار و ۱۴۳ کیلومتر می رسد.

رودخانه لک دار – بریتیش کلمبیا

 

رودخانه های عجیب,عجیب ترین رودخانه های دنیا,رودخانه

رودخانه لک دار در بریتیش کلمبیا

 
لکه های این رودخانه که در نزدیکی اوسویوس در فاصله کمتر از یک مایلی از مرز ایالت واشنگتن است، مثل این است که شما می توانید روی آن لی‌لی بازی کنید. در روزهای تابستان، حجم وسیعی از آب این رودخانه معدنی تبخیر می شود و توده های بزرگی از نمک، تیتانیوم، کلسیم، سولفاید و دیگر مواد معدنی بر جای می گذارد. این توده ها با سایه ای از رنگ های سبز، زرد و قهوه ای به شکل دایره با اندازه های متفاوت، شکلی خالدار به رودخانه می بخشند.

 

این رودخانه به نخستین قوم دره اوکاناگان وقف شده است و زمینی که در آن قرار دارد، دارایی خصوصی بخش کار سرخپوست هاست. شما نمی توانید به این رودخانه خیلی نزدیک شوید اما تا فاصله ای که بتوانید آن را به درستی ببینید، می توانید جلو بروید.

رودخانه ربتا – سنگال

 

رودخانه های عجیب,عجیب ترین رودخانه های دنیا,رودخانه

رودخانه ربتا واقع در سنگال

 

به نظر می رسد فردی چند سطل رنگ داخل این رودخانه خالی کرده است زیرا آب این رودخانه صورتی است. رنگ این رودخانه در نتیجه نوعی جلبک خاص به نام «دونالیلا سالینا» است که از خودش رنگ تولید می کند. نمک زیادی در این رودخانه وجود دارد به طوریکه در برخی مناطق به 40 درصد هم می رسد و باعث می شود تا جلبک ها بیشتر رشد کنند و شناکننده ها نیز بدون هیچ تلاشی روی آب در حرکت باشند.  این نمک ها در لبه های ساحل جمع و انباشته می شوند. محلی ها نیز چند ساعت در روز را به جمع آوری این نمک ها از آب های صورتی روشن اختصاص می دهند.

طولانی ترین رودخانه جهان

 

رودخانه های عجیب,عجیب ترین رودخانه های دنیا,رودخانه

رودخانه نیل طولانی ترین رودخانه جهان

 

رود نیل، به طول ۶ هزار و ۶۵۰ کیلومتر  واقع در شمال شرقی آفریقا و از ۹ کشور اتیوپی، زئیر، کنیا، اوگاندا، تانزانیا، رواندا، برونئی، سودان، سودان جنوبی، مصر عبور می کند.

منبع:rouzegareno.ir

امیدواریم از این مطلب بهره کافی برده باشید ، مجله چه نیوز بهترینها را برای شما آرزو دارد ، با ما در تازه ترین مطالب گردشگری همراه باشید.

لینک منبع

امتیاز شما به این مطلب
keyboard_arrow_up