آرد مرا از ورشکستی نجات داد و امید بخش زندگی ام شد

آرد مرا از ورشکستی نجات داد و امید بخش زندگی ام شد

به دلیل راکد شدن بازار کسب و کارم کساد شده بود که مرا به فکر راه اندازی شغل دوم انداخت در واقع می توانم بگویم با ایجاد کسب و کار در حوزه آرد ثروت دوباره به زندگی ام راه یافت و از ورشکستگی نجات پیدا کردم، در ادامه با چند نمونه از انواع آرد پرفروش آشنا می شوید.

آرد گندم

آرد گندم که یک فرآورده پرکاربرد گندم می باشد دارای خواص گوناگونی است، گندم از قديمي ترين و پرمصرف ترين گياهان زراعي جهان مي باشد بطوري كه از ساليان بسيار دور و قبل ازآنكه بشر به موارد مصرف ساير گياهان از نظر تغذيه پي ببرد مهمترين منبع غذايي براي آنان بوده است. اهميت گندم بيشتر مربوط به خواص فيزيكي و شيميايي موادي است كه دانه آن را تشكيل مي دهد. پروتئين گندم از لحاظ غذايي فوق العاده پر انرژي است بخصوص سبوس آن كه داراي پروتئين زيادي است ونيز شامل ويتامين هاي مختلفي از جمله ويتامين هاي گروه« B- E- C » مي باشد.

, آرد مرا از ورشکستی نجات داد و امید بخش زندگی ام شد

آرد نخودچی

لازم به ذکر است که آرد نخودچی از نخود پخته شده و خشک شده تهیه می شود و به عنوان یکی از اجزای اصلی در تهیه انواع غذا هندی، پاکستانی و بنگلادشی استفاده می شود. بیشترین مصرف این آرد در صنعت شیرینی پزی بوده و تفاوت آرد نخودچی با سایر آردها از نظر مواد مغذی، نوع و میزان نشاسته است. در ترکیب نشاسته آرد غلات، مقدار آمیلوز و آمیلوپکتین، در سطح یکسانی است درحالی که در آرد تهیه شده از حبوبات، میزان آمیلوز نسبت به آمیلوپکتین بیشتر است و نشاسته موجود در آن وقتی با آب حل می شود، حالتی ژله ای پیدا می کند. تهیه آرد نخودچی بسیار آسان است و به راحتی می توانید در منزل آرد نخودچی درست کنید. مواد لارم برای تهیه آرد نخودچی ، نخودچی یا نخود پخته شده و خشک شده است.

, آرد مرا از ورشکستی نجات داد و امید بخش زندگی ام شد

آرد سفید

آرد سفید یکی از بهترین و مرغوب ترین انواع آرد می باشد که از گندم به وجود می آید، در واقع می توان گفت گندم از قدیمی ‌ترین گیاهان زراعی جهان می ‌باشد و جالب است بدانیم که آرد به تنهایی درجه ‌بندی دارد، اما درجه‌ بندی آرد چگونه سنجیده می‌شود؟ آرد گندم با توجه به میزان سبوس آن درجه ‌‎بندی می‌شود که شامل: آرد قنادی، آرد ستاره، آرد سبوس گرفته و آرد کامل می‌ باشد. هر آرد مصرف و کاربرد خاصی دارد اما جالب است بدانیم که آرد کامل به علت داشتن سبوس زیاد، قهوه‌ای رنگ بوده و همچنین ارزش غذایی بالاتری نسبت به سایر آردها دارد.

, آرد مرا از ورشکستی نجات داد و امید بخش زندگی ام شد

امتیاز شما به این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up