نشانه های خراب شدن عطر با گرما

آیا عطر با گرما خراب می شود؟ امروز در این مقاله می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم: آیا عطر توسط گرما خراب می شود؟ بهتر است به دلیل ترکیبات شیمیایی عطر را در معرض گرما و نور قرار ندهید ، زیرا رایحه های بویایی آن فرار هستند و به همین دلیل کمپانی های تولید عطر و بطری های عطر از کیفیت خوبی برخوردار هستند. عطر را در مکانی تاریک و خنک و به دور از گرمای خورشید نگهداری کنید ، زیرا گرما با آن واکنش نشان می دهد و آن را خراب می کند. پس از باز کردن عطر ، باید تا دو سال از آن استفاده شود ، بنابراین عطر خود را در مکانی دور از گرما و نور مستقیم خورشید قرار دهید. با ما همراه باشید تا در مورد ماندگاری بیشتر عطرها و نحوه نگهداری آنها صحبت کنید تا گرما باعث خراب شدن عطر شما نشود. شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که چه چیزهایی بر روی کیفیت عطر تاثیر می گذارند و چه مواردی باعث خرابی عطرها می شوند. ما در این مطلب به نقل از آنیه به شما می گوییم که چه چیزهایی بر کیفیت عطر تاثیر می گذارند.

آیا عطر با گرما خراب می شود؟

چه عواملی بر ماندگاری عطرها تأثیر می گذارد و تأثیر گرما بر عطرها چیست؟ آیا عطر با گرما خراب می شود؟

بر اساس استانداردهای جهانی ، ماندگاری یک عطر ماندگاری عطر روی پوست است. ماندگاری فاصله ای است که بین پاشیدن عطر روی پوست شما وجود دارد ، تا زمانی که رایحه کاملاً از پوست شما پاک شود. تعداد کمی از افراد چند عطر از مارک های مختلف با قیمت های مختلف را روی میز آرایشی یا کمد لباس خود ندارند. هنگام استفاده از عطرهای مختلف ، دقیقاً مانند انتخاب اینکه چه لباسی بپوشید ، باید تنوع و سلیقه و استفاده از عطرهای مختلف را متناسب با شرایط مختلف و فصول مختلف سال خرج کنید.

همانطور که نوع لباس شما می تواند برخی از روحیه شما را نشان دهد ، رایحه ای که استفاده می کنید نیز می تواند در سبک شما نقش داشته باشد. بعضی اوقات برای خرید یک عطر هزینه زیادی پرداخت می کنید اما قبل از رسیدن به قرار یا مهمانی مورد نظر خود ، اثری از آن عطر نیست! رایحه ای که به دنبال آن هستید ممکن است جعلی باشد و به زودی نت های خود را از دست بدهد ، اما این تمام ماجرا نیست. اغلب اوقات ، اشتباهات ما در حفظ عطرها ماندگاری آنها را کاهش می دهد. قبل از شروع لیست عوامل مرتبط با ماندگاری رایحه ، باید یک راز را با شما در میان بگذاریم.

راز ماندگاری عطر در نگهداری صحیح آن نهفته است ، نباید عطرها را در مکانی گرم و زیر نور مستقیم آفتاب قرار داد ، گرمای بیش از حد عطر را خراب می کند.

نشانه های خراب شدن عطر با گرما

نشانه های خراب شدن عطر

اگر می خواهید در هزینه های شخصی خود صرفه جویی کنید ، باید عطر را جدی بگیرید و روش صحیح حفظ عطر را یاد بگیرید. با این کار عطر شما نه تنها سالم و با کیفیت روز اول باقی می ماند بلکه رایحه آن نیز تغییری نخواهد کرد. عمر آن باید زودتر کوتاه و خراب شود. تعدادی نشانه وجود دارد که عطر شما رو به زوال است.

اولین علامت تغییر رنگ عطر است ، به طوری که گاهی رنگ عطر تیره می شود و گاهی شیری می شود ، یا لایه های شیری سطح عطر را می پوشاند. نشانه دوم اینکه یکی از روش های واضح تشخیص این است که آیا عطر شما خراب می شود برای تغییر بو است. بعضی از عطرها فقط بوی الکل می دهند یا فقط کمی از شدت آن کم می شود. در هر دو مورد ، تغییر در بوی عطر نشان دهنده تغییر در خود عطر است. متأسفانه اگر مشاهده کردید که عطر شما رو به زوال است ، باید این مشکل را برطرف کنید. راهی نداره بنابراین ، توصیه ما به شما این است که با نگهداری مناسب عطر آشنا شوید تا بتوانید از عطر خود به خوبی مراقبت کنید و سالها از کیفیت خوب و عطر زیبای آن لذت ببرید.

نشانه های خراب شدن عطر با گرما

آیا گرما عطر را خراب می کند؟

مهمترین عاملی که باعث خراب شدن عطر می شود نور خورشید است. نور خورشید ، به ویژه اگر به صورت تابش مستقیم باشد ، تأثیر سریعی در کاهش کیفیت عطر دارد. اگرچه بطری های عطر طرح های زیبایی دارند و همه ما دوست داریم بطری های عطر را در اتاق های خود به نمایش بگذاریم ، این امر باعث کاهش عمر عطر و خراب شدن سریع آن می شود ، خصوصاً اگر اتاق ما ساعت های طولانی دارای نور خورشید باشد. حتی عطرهای موجود در بطری های تیره نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرند. اگرچه این عطرها نسبت به عطرهای بطری شفاف کمتر در معرض فساد قرار دارند و ماندگاری بالاتری دارند ، اما قرار دادن آنها روی میز آرایش ، درست روبروی پنجره ای که در معرض نور خورشید است ، خطرناک نیست.

تأثیر رطوبت بر کیفیت عطر

رطوبت عامل دیگری است که کیفیت عطر را از بین می برد. این بدان معنی است که حمام مکان مناسبی برای نگهداری عطر نیست حتی آشپزخانه نیز ممکن است مکان مناسبی برای نگهداری عطر نباشد. زیرا در آشپزخانه میزان رطوبت بیشتر از سایر قسمت های خانه است ، علاوه بر این دمای آشپزخانه ثابت نیست و به دلیل پخت و پز همیشه تغییر می کند.

تأثیر مواد شیمیایی خارجی بر کیفیت عطرها

مواد شیمیایی خارج از بطری عطر نیز کیفیت عطر را کاهش می دهد. به عنوان مثال ، اگر بطری عطر شما به طور مداوم در معرض آلودگی هوا قرار دارد ، احتمال آسیب دیدگی و یا پایین آمدن کیفیت آن وجود دارد ، همچنین اگر عطر خود را نزدیک گازهای شیمیایی یا بخار قرار می دهید ، مطمئن باشید که به زودی با عطر بدی روبرو خواهید شد. به همین دلیل توصیه می شود اگر قصد تمیز کردن محیط مانند حمام با مواد تمیز کننده شیمیایی مانند وایتکس را دارید ، عطر خود را در این مکان نگذارید و قبل از تمیز کردن محیط ، عطر خود را خارج کنید.

روش صحیح نگهداری عطر چیست؟

اگر به تازگی عطری بی عیب و نقص خریداری کرده اید که شخصیت شما را به خوبی نشان دهد یا عطری از شخصی دریافت کرده اید و بسیار نگران هدیه خود هستید ، به هر ترتیب باید از عطر خود به خوبی مراقبت کنید.

حتی اگر یک عطر تاریخ انقضا نداشته باشد و عمر آن ابدی باشد ، که البته چنین نیست ، شما همچنان باید مراحل مختلفی را برای حفظ صحیح عطر خود برای حفظ عطر یا کیفیت آن دنبال کنید. در زیر روش های مناسب و استاندارد مراقبت از عطر و نحوه نگهداری صحیح عطرها را به شما آموزش خواهیم داد.

عوامل خراب شدن عطر چه چیزهایی است؟

اولین عامل فاسد شدن عطر نور مستیم آفتاب است

شاید شما دوست داشته باشد عطر خود را همراه خود

در ماشین تان داشته باشید و از آن به تعداد دفعات زیاد استفاده کنید.

یا اینکه محلی که در منزل عطرتان را قرار می‌دهید زیر نور مستقیم آفتاب است،

ولی نکته‌ی مهم آنست که نباید نور خورشید مستقیما بر عطر شما بتابد.

نورخورشید ترکیب شیمیایی عطر را تخت تاثیر قرار داده و باعث تخریب مولکول‌های عطر خواهد شد.

می‌توانید عطرتان را درجعبه گذاشته و داخل داشبورد ماشین قرار دهید و یا در خانه در کمد بگذارید.

دومین عامل موثر گرما خراب شدن عطر می باشد.

گرما عطر را به شدت و سرعت تحت تاثیر قرار داده و خراب می‌کند.

از قرار دادن عطرتان در مکان‌های دارای دمای بالای 30 درجه خودداری فرمایید.

نگهداری عطر در معرض رطوبت

برخی ها عادت دارند شیشه عطر را در حمام یا روی میز توالت قرار می‌دهند.

اما رطوبت تاثیر منفی بر روی کیفیت عطر دارد و یکی از عوامل اصلی خراب شدن عطر می‌باشد.

برای جلوگیری از فاسد شدن عطر باید تا حد امکان در محیط خشک و خنک و تاریک نگه‌داری شود.

 

امتیاز شما به این مطلب
keyboard_arrow_up